W dniu ślubu goście wręczają Parze Młodej prezent. Ostatnio co raz częściej jest to koperta z pieniędzmi, a że sama wygląda dość smutno to zazwyczaj dołączany jest dodatek. Kwiaty na prezent ślubny nie są funkcjonalne. Więdną, zajmują cały bagażnik samochodu i ceny świeżych bukietów są na tyle duże, że można przeznaczyć tę kwotę na coś bardziej „trwałego”. Młodzi dołączają do zaproszeń, krótkie wierszyki, które mogą pomóc w wyborze alternatywy dla kwiatów. Tylko co Młodzi powinni wybrać? A jeżeli goście nie dostaną żadnej informacji? Poniżej 10 pomysłów co zamiast kwiatów na ślub.

 

1. Butelka wina lub whiskey

Koszt butelki wina jest zbliżony do bukietu świeżych kwiatów, a w przeciwieństwie do nich wino im starsze tym lepsze. Wino na prezent ślubny to pamiątka na długie lata. Para Młoda może też kilka otrzymanych butelek postawić na stołach weselnych, aby obniżyć koszty zakupu alkoholu. Biorąc pod uwagę gusta Młodych można butelkę wina zastąpić dobrą Whiskey.

2. Kupon Totolotka/ Zdrapki

To fajna alternatywa dla Par, które lubią niespodzianki. Goście zazwyczaj kupują kilka/ kilkanaście takich kuponów i zdrapek, więc późniejsze sprawdzanie ich będzie ciekawe i zabawne. Kupony lotto na prezent mogą zostać wyjątkowo zapakowane np. w postaci bukiecików.

3. Książka lub Płyta

Płyta lub książka na ślub zamiast kwiatów to dobry pomysł, aby poszerzyć swoją kolekcję czy stworzyć biblioteczkę. Umieszczając listę konkretnych tytułów na specjalnej stronie internetowej lub przekazując ją świadkom można uchronić się przed powtarzającymi się pozycjami.   To bardzo dobre rozwiązanie dla Par, które wiedzą co chcą.

4. Herbata lub Kawa

Znając gusta Państwa Młodych można podarować wyjątkowe rodzaje kawy lub herbaty. Na rynku jest ogromna ilośc rozmaitych smaków i zapachów zarówno herbat jak i kawy, które są zapakowane w piękne pudełeczka.

5. Wyprawka dla dziecka

Pary Młode, które spodziewają się dziecka, mogą poprosić swoich gości o przybory, drobiazgi dla przyszłego maleństwa. Mogą to być śpioszki, butelki, zabawki, a każda z tych rzeczy odciąży budżet przyszłych rodziców.

6. Krzewy lub drzewka

Jest to ciekawy odpowiednik bukietu, szczególnie jeżeli Młoda Para ma w planach budowanie domu lub działki. Istnieje wiele ciekawych gatunków krzewów lub drzewek, które w łatwy sposób można zapakować i wręczyć Młodym podczas składania życzeń.

7. Kwiaty doniczkowe

Nie zwiędną tak jak kwiaty cięte, a mogą być świetną pamiątką Tego Dnia. Należałoby jednak zwrócić uwagę na to czy Młodzi są miłośnikami domowych ogródków. Jeżeli jednak to Pary Młode proszą o kwiaty doniczkowe to warto się zastanowić jak duża jest ilość gości, bo 40-60 kwiatów doniczkowych może być problematyczne do zapakowania, a potem do utrzymania.

8. Datki charytatywne

Młode Pary mogą poprosić swoich gości o przyniesienie drobiazgów, które zostaną przekazane fundacjom lub działalnościom charytatywnym. Na przykład zabawki czy wyprawki dla domów dziecka, karmy,miski dla schronisk, jednak warto wcześniej uzgodnić z daną placówką co konkretnie jest potrzebne.

9. Karnety, bony lub vouchery

Jeżeli Goście nie chcą wkładać do koperty pieniędzy, ponieważ źle się z tym czują, mogą wykupić dla Pary Młodej Voucher lub Karnet. Ciekawą alternatywą są również bony do sklepów. Lista miejsc, do której Młodzi potrzebują konkretnych bonów, może zostać stworzona na stronie internetowej lub przekazania świadkom.

10. Słodycze

Obecnie istnieje ogromna ilość rozmaitych słodyczy, czekoladek i cukierków, które mogą być zrobione na zamówienie, personalizowane, posiadać wyjątkowe kształty. Zamiast kwiatów to coś co umili wieczory. Jednak odnośnie czekoladowych prezentów, należy zwrócić uwagę na pogodę, ponieważ wysokie temperatury mogą roztopić łakocie.

Źródła: pinterest.com stylemepretty.com http://www.weddingbells.ca http://etsy.com kaspiparty.com