Planując ślub i wesele wiele osób jest zaangażowanych w przygotowania i organizację, a przede wszystkim Mama.

Przygotowanie ślubu i wesela wymaga dużej ilości czasu, niekiedy towarzyszy temu stres i zdenerwowanie. Bywa, że Młodzi sami wykonują wszystkie zadania związane ze ślubem. Bardzo często nie jest to zależne od nich, ponieważ nie mają z kim podzielić sie obowiązkami lub wychodzą z założenia, że sami zrobią wszystko najlepiej. 

Istnieją jednak osoby, które z przyjemnością wyręczą Parę Młodą w niektórych kwestiach przygotowań – Mamy!

 

 

Temat udzielania się Mam na ślubie jest różnie postrzegany, a wszystko zależy od relacji pomiędzy rodzicami, a ich dziećmi. Często mają one odrębny pomysł na to jak powinien wyglądać najważniejszy dzień w życiu ich dzieci. Nie chcą powtórzyć własnych błędów lub pragną sprawić, żeby ich pociechy miały „lepiej” niż one same w tym dniu. Nieczęsto powoduje to konflikt pomiędzy przyszłym małżeństwem, a ich rodzicielkami, jednak należy pamiętać, że ” to wszystko z miłości, a nie ze złości” 😉

 

Wedding planner ślubny doradca Gdansk Gdynia Sopot Trojmiasto Pomorskie Iława Elblag

Zdjęcie: Anna Spencer

 

Warto zaangażować mamy w przygotowania ślubne, ponieważ jest to ważny moment w życiu ich dziecka i na pewno będzie im bardzo miło, jeżeli będą pełniły istotną rolę w przygotowaniach. Mamy Państwa Młodych, posiadają ogromną ilośc wiedzy i znajomości. Potrafią załatwić prawie wszystko i to w dobrej cenie! Przede wszystkim mamy znają całą rodzinę! Wiedzą kto jak się nazywa i z kim jest, kto z rodziny jest ze sobą pokłócony czy zmienił adres zamieszkania, a te informacje są bardzo istotne przy wypełnianiu listy gości i zaproszeń. Zazwyczaj mają też dużo więcej czasu niż narzeczeni, więc spokojniej mogą zająć się szczegółami, na które młodzi poprostu nie mają czasu. Jak wiadomo mamy gotują najlepiej, więc i tutaj ich pomoc będzie nieoceniona przy wyborze menu czy tortu ślubnego.

 

 

Dla mam ślub dziecka jest to bardzo wzruszający moment tym bardziej, jeżeli partner/partnerka jest ich zdaniem „ideałem” 😉 Więc nie unikcie się łez i wzruszeń szczególnie podczas błogosławieństwa. Mamy zdają sobie sprawę, że ich dziecko wkracza w kolejny etap swojego życia, zakłada własną rodzinę i zyskuję „drugą mamę”. Dlatego też nie należy zapominać o podziękowaniu im za całe swoje życie, pomoc w przygotowaniach i zorganizować coś niecodziennego jako podziękowanie. Przykładowe pomysły na podziękowanie dla rodziców możecie znaleźć tutaj.

 

 

Oczywiście nie obejdzie się bez sporów dotyczących różniących się wyborów mam i pary młodej, lecz rozmowa i wyjaśnienie kto podejmuje ostateczną decyzję (Para Młoda ;)) na pewno pomoże rozwiązać konflikty i sprawić, że planowanie ślubu i wesela będzie przyjemnie i spokojne. 

 

Wedding planner ślubny doradca Gdansk Gdynia Sopot Trojmiasto Pomorskie Iława Elblag

Zdjęcie: Anna Spencer

 

„Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki.” Wilhelm Rabbe. Pamiętajcie o tym przy planowaniu własnego ślubu, bo komu innemu jak własnej Mamie zależy na szczęściu własnego dziecka?