Zastanawiacie się co zrobić z Waszą piękną suknią ślubną po ślubie? Po Tym Dniu lub sesji zdjęciowej zazwyczaj ląduje w szafie. Tylko co dalej?

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji:

1. Pierwszą możliwością, jest – sprzedaż sukni. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że nie jest to takie proste. Musimy znaleźć pannę młodą, która będzie szukała sukni w tych samych wymiarach co my, a co więcej nasza suknia też powinna być “tą jedyną” dla nowej Panny Młodej! Nie warto liczyć na zwrot pełnych kosztów poniesionych przy zakupie.Ponadto najlepiej sprzedają się suknie od znanych projektantów. 

2. Drugą możliwością jest przeczekanie. Moda ciągle krąży.  Za kilka lat możecie spróbować sprzedać swoją suknie za wielokrotność jej wartości! Na przykład dzisiaj suknie w stylu vintage są warte ponad 5000! Dlatego czasami warto przechować suknię, poczekać kilka lat i sprzedać, kiedy będzie dużo więcej warta. Pamiętaj jednak, aby przechowywać ją w materiałowym pokrowcu, a nie w foliowym worku i co jakiś czas ją odświeżać. Wtedy nie powinna się zniszczyć.

3. Trash the dress – nowa moda na to co zrobić z suknią ślubną po ślubie! Jest to sesja zdjęciowa podczas której suknia ślubna jest „niszczona”. Sesja plenerowa najczęściej odbywająca się w wodzie, na piasku, w opuszczonych fabrykach, wszędzie tam gdzie suknia „mogłaby ulec zniszczeniu”, a pomysłów może być mnóstwo! Najczęściej para młoda w swoich strojach wchodzi do wody, maluje je farbą lub stara się podrzeć suknie przed obiektywem. Jest to nowy i bardzo oryginalny sposób na pozbycie się sukni!

Zdjęcia: Tomcolor.plwww.huffingtonpost.cominspiremebaby.comblog.kandkphotography.com

4. Wybór sukni to wielkie przeczycie dla Panny Młodej, więc jeżeli związałaś się sentymentalnie z suknią, zostaw ją dla córki, wnuczki itp. Zgodnie z tradycją panna młoda powinna mieć „coś pożyczonego, coś nowego oraz coś starego”. Natomiast musisz się liczyć z tym, że moda się zmienia, suknia może zżółknąć albo co bardzo prawdopodobne nie przypaść do gustu nowej Pannie Młodej.  Innym wykorzystaniem może być uszycie z sukni ubranka na chrzest dla swojego dziecka lub później wnuka.
 Konsultant ślubny Gdansk Gdynia Sopot Trojmiasto Pomorskie Iława ElblagZdjęcie: Tomcolor.pl

5. Kolejnym wykorzystaniem może być założenie sukni ponownie. Wystarczy jedna lub dwie zmiany a suknia będzie idealna na inne okoliczności. Bardzo często panny młode skracają suknie, wprowadzają zmiany krawieckie lub nawet farbują je na inny kolor. Na pewno przerobiona suknia będzie robić wrażenie!
 Organizator ślubu Trójmiasto Gdańsk Gdynia Sopot Pomorskie Warmińsko-Mazurskie

6. Bardzo ciekawym zastosowaniem wydaje się być ponowne wykorzystanie – tzw. recykling. Istnieje możliwość przerobienie sukni na wiele różnych rzeczy. Na przykład z ozdób na sukni można wykonać piękną biżuterię, materiał wykorzystać na poszewki na poduszki albo piękne serwetki. Wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej!

7. Kolejną opcja to przekazanie sukni na cele charytatywne. To będzie wspaniały uczynek, który sprawi że kobiety, których nie stać na taki wydatek będą mogły pozwolić sobie na coś pięknego. Istnieją również organizacje, które albo przekazują suknie dla potrzebujących, albo sprzedają je w celach charytatywnych. Do takich organizacji należą: www.bridesagainstbreastcancer.org , www.bridalgarden.org . Świetną możliwością jest również przekazanie sukni na licytacją dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oddanie do sklepów charytatywnych: Lista Sklepów Charytatywnych czy na aukcje charytatywne allegro: charytatywni.allegro.pl.

8. Jedną z opcji jest też po prostu jej zachowanie. Możecie schować ja w jakimś wielkim pięknym kufrze na strychu lub w specjalnej szafie przeznaczonej tylko na pamiątki ze ślubu ( to opcja dla osób posiadających dostępną przestrzeń). Możecie wracać do niej w rocznicę ślubu lub wspólnie ze swoimi dziećmi wspominać Ten Piękny Dzień.

Organizator ślubu Trójmiasto Gdańsk Gdynia Sopot Pomorskie Warmińsko-Mazurskie

Wszystko zależy od Waszej wyobraźni!

Życzymy Wam powodzenia w podjęciu niełatwej decyzji!