Przyjęcie weselne to jedno z najdłużej przygotowywanych i najbardziej kosztowych przyjęć, jakie Młoda Para organizuje w swoich życiu. Nie ma możliwości wykonania próby generalnej! Narzeczeni przez wiele miesięcy planują i zastanawiają się jak ma wyglądać ten piękny dzień. Niestety czasami zapominają o wpadkach, które na nich czekają na każdym etapie przygotowań! Goście zapamiętują i wyłapują wszelkie błędy popełnione przez Młodych. Jeżeli chcecie uniknąć szeptów gości i mieć poczucie, iż zrobiliście wszystko tak jak powinno być to poniżej znajdziecie kilka podstawowych błędów jakie Państwo Młodzi popełniają na swoim ślubie:

 1. Zaproszenia – wysłane zbyt późno, zaproszenie gościa bez osoby towarzyszącej lub wpisanie błędnego imienia czy nazwiska. – Zaproszenie to wizytówka Waszego Ślubu, pozwoli gościom odpowiednio się przygotować do tego dnia. Ważne jest, aby dostali je możliwie jak najwcześniej i zazwyczaj jest to ok. 3 miesiące przed ślubem. Wręczenie zaproszenia kilka tygodni przed ślubem może spowodować, że gość poczuje, iż został zaproszony „bo ktoś inny odmówił” lub nie będzie miał czasu na zorganizowanie urlopu, opiekunki dla dziecka itp. Na zaproszeniu zawsze powinna być informacja o możliwości zabrania ze sobą osoby towarzyszącej. Jeżeli gość jest w związku małżeńskim, narzeczeńskim czy partnerskim to koniecznie należy wymienić poprawne imię i nazwisko osoby towarzyszącej. W przypadku, kiedy gość jest singlem, również nie taktem jest zapraszanie go samego. Poszlibyście na wesele sami jako single?
 2. Winietki – błędnie napisane imiona i nazwiska oraz napis „osoba towarzysząca” zamiast podanie jej imienia i nazwiska – Winietki przygotowywane są już po potwierdzeniu przybycia przez gości. W całym ogromie przygotowań musicie znaleźć moment na przeanalizowanie listy gości, którą wysyłacie do drukarni. Jeżeli zaprosiliście kogoś z osobą towarzyszącą to macie też czas na poznanie jej imienia i nazwiska. Goście na pewno docenią to, że dopilnowaliście takich szczegółów.

 3. Sesja zdjęciowa w trakcie wesela – taka sesja zdjęciowa nie powinna trwać dłużej niż 20-25 minut. Czas jej wykonania również powinien zostać wcześniej ustalony z fotografem. Dobrym momentem na zdjęcia jest chwila po pierwszym tańcu i pierwszym bloku tanecznym na weselu. Dawniej Para Młoda wyjeżdżała na taką sesję zdjęciową do studia fotograficznego i znikała na kilka godzin. Aktualnie obiekty weselne dbają o wygląd sal również na zewnątrz, tworząc piękne plenery do zrobienia mini sesji zdjęciowej. Bardzo często w trakcie takiej sesji goście dołączają się do zdjęć, tak więc jest to też dobry moment na dodatkowe zdjęcia z najbliższymi.

  Wedding planner ślubny doradca Gdansk Gdynia Sopot Trojmiasto Pomorskie Iława Elblagwww.tomcolor.pl

 4. Pijana Para Młoda – tutaj chyba nie trzeba za wiele wyjaśniać. Pijana Panna Młoda lub Pan Młody to nie jest dobre wspomnienie dla gości weselnych ani samych młodych, którzy mogą nie pamiętać większości najważniejszego wieczoru w swoim małżeńskim życiu. Młodzi w tym dniu powinni pilnować się z ilością wypitego alkoholu. Podczas całego przyjęcia są w centrum uwagi, więc widok śpiącego Pana Młodego na stole nie jest przyjemny. Dobrym rozwiązaniem jest ustalenie wcześniej z obsługą, aby na stole Pary Młodej stawiali butelki wypełniane wodą zamiast np. wódki.

 5. Niestosowne zabawy na oczepinach – wybierając rodzaje zabaw na oczepiny warto przez chwilę się zastanowić jakie atrakcje lubią Wasi goście. Są oni uczestnikami oczepin i w większości to oni będą wykonywali poszczególne gry i zabawy. Niestosowne gry mogą zniechęcić gości do dalszej zabawy na weselu,a nawet niektórych urazić.

 6. Wyjście z wesela bez pożegnania gości – niepożegnanie gości jest ogromnym faux pas! Młodzi są organizatorami i wyjście z wesela bez podziękowania gościom za przybycie jest okazaniem braku szacunku dla zaproszonych.

 7. Brak uśmiechu – wesele to ma być najpiękniejszy dzień w życiu Młodej Pary. Jednak w czasie trwania ceremonii lub przyjęcia są tak przejęci różnymi zadaniami, które mają do wykonania, że zapominają o pozytywnej atmosferze. Goście widząc poważne miny Młodych sami tracą chęć do zabawy. Uśmiech na weselu to podstawa!

  Organizator ślubu Trójmiasto Gdańsk Gdynia Sopot Pomorskie Warmińsko-Mazurskiewww.mkozlowskifoto.pl

 8. Zapominanie o gościach – Podobnie jak w przypadku braku uśmiechu, Młodzi  w całym organizacyjnym amoku zapominają o gościach! Skupiają się na zaplanowanych atrakcjach, podziękowaniach, a zapominają zatańczyć czy porozmawiać z najbliższymi, którzy często pokonują setki lub tysiące kilometrów, aby wziąć udział w Tym Dniu. Jeżeli czujecie, że nie poradzicie sobie z natłokiem spraw do załatwienia jakie czekają na Was w tym dniu to dobrym pomysłem jest wynajęcie konsultanta ślubnego.

 9. Liczenie kopert w trakcie wesela – już od dawna wiadomo, że nie powinno się liczyć kopert na weselu, ponieważ nie zaprasza się gości ze względu na prezenty. Tego dnia liczą się goście i zabawa, a nie informacja kto ile dał w kopercie.

 10. Zmuszanie gości do zabawy – Młodzi organizują atrakcje, wynajmują zespół, jednak nie zawsze przypasuje to wszystkim gościom. Dlatego nie warto ich wyciągać na siłe na parkiet lub zmuszać do brania udziału w oczepinach. Czasami goście lubią popatrzeć z boku co się dzieje, czy porozmawiać z dawno niewidzianą rodziną. 

Przed Tym Wielkim Dniem warto na chwilę się zatrzymać i przemyśleć jak chcecie, aby zapamiętano Wasze przyjęcie!